Říjen 2017

Někdo by s tím měl....

25. října 2017 v 17:12 | hvezdnysnilek2 |  jak to vidím já
NĚKDO BY S TÍM MĚL NĚCO UDĚLAT - slyšíme a čteme opakovaně na mnoha místech.
Jenže problém je, že jakmile se o to někdo pokusí a projeví aktivitu, dostane hned přes prsty (a ještě může být rád, když není stíhán za to, co se na něj kde vyhrabe).
Politika je přitom jen pro největší boháče a aktivité jsou většině společnosti pro smích. Kdo se pokusí, narazí - nebo ho mašinérie sešrotuje k obrazu svému.

cscxc
moc smutná ironie...

Ano, uznávám, že jsem hrozný cynik a už nevěřím na změnu. Říká se, že kdo si nedovede udělat pořádek ve vlastním životě, nemá chtít změnu ani po druhých (po okolí). Tak se toho držím, ačkoli...
nálada ve společnosti je moc špatná a skleslá. Nedávno jsem četla, že procházíme obdobím "druhé normalizace", kdy se lidé opět stahují do soukromí. Všechny naděje na změnu jsou ty tam a většina obyčejných lidí bojuje o přežití (chápej: zaplacení všech výdajů). Kdyby skutečně rozhodovali obyčejní lidé (rodiče od dětí), nechci si za těchto podmínek ani představit, co v této zemi zavládlo (meziválečné Německo by podle toho bylo slabý odvar).
Za takových okolností nelze než být cynik - a stáhnout se do soukromí. Samozřejmě, vždy stojí za to pomáhat těm, kteří to OPRAVDU potřebují (bezdomovci apod.). Ovšem - jak ukázala historie - ani z toho se nedá udělat program.
Současná situace je skutečně patová a mám obavy, jak to dopadne.