Duben 2016

Moje literární a básnická kariéra je už zřejmě minulostí...

26. dubna 2016 v 17:01 | hvezdnysnilek2 |  jak to vidím já

What a drag it is getting old!


Plačící

Zase se blíží Majáles...

24. dubna 2016 v 18:14 | hvezdnysnilek2 |  jak to vidím já
A já, po 16 letech od ukončení studia můžu dnešním studentům vzkázat následující:
Užívejte si života teď, kdy prožíváte NEJŠŤASTNĚJŠÍ OBDOBÍ SVÉHO ŽIVOTA. Jakmile dostudujete, všechno půjde do háje: vaše sny, ideály, přesvědčení... a mnohdy i sebeúcta. Po skončení studia/mládí následuje už jen nekončící role tahouna, který musí vydělat, aby uhradil složenky... a tak stále dokola. A až založíte vlastní rodinu, váš osud bude zpečetěn a připoutání definitivní. Nečekejte, že vám práce přinese peníze a volnost... to je hrubý omyl!

A vyhne se tomu opravdu jen málokdo, takže není dobré si dělat iluze, že se to povede právě vám - jinak se pak budete také muset vyrovnávat s velkým zklamáním.


Motto pro dospělost zní: "Nic neplatí absolutně - ani tohle tvrzení..."

Spolek pro Ochranu Závislých

24. dubna 2016 v 17:41 | hvezdnysnilek2 |  jak to vidím já
Homosexuálové mají svá práva,
postižení tělesně i duševně své organizace,
kdejaký "znevýchodněný" má na své straně zákony a vyhlášky.
A v Holandsku prý mají organizaci chránící dokonce zájmy pedofilů! (což je extrém, to beru).

Co takhle založit Spolek pro Ochranu Závislých?
Je to rovněž znevýchodně skupina nemocných lidí.
Co by to znamenalo v praxi?


Záznamy o tzv. návykové nemoci by se nesměly objevit mimo zdravotní dokumentaci v dokumentech, které rozhodují o různých oblastech života dotyčného (např. přijetí do zaměstnání, získání ŘP apod.).
Zaměstanavatelé by se na tyto věci nesměli ptát (typy "Kouříte?" "Pijete alkohol?" (bylo by to na stejné úrovni jako ptát se na sexuální orientaci nebo počet dětí).
Zajímavé je, že tohle ještě nikdo nenavrhl a této skupiny se každý straní nebo ji posílá na léčení. Homosexuály už také dávno neléčíme, že? Mrkající
Mám na mysli především kuřáky, konzumenty alkoholu a tzv. měkkých drog. Pokud už je někdo vypitá/vyfetovaná troska, na které je to vidět na první pohled, žádnou práci nezvládne ani ho nikdo nezaměstná.
Ovšem soukromí člověka je druhá věc. A člověk má právo i škodit sám sobě - bude to ostatně jedině on, kdo po letech ponese následky na svém zdraví... Společnost a instituce do těchto věcí nemají co jednotlivcům mluvit.