Duben 2014

Dnes je Den Země

22. dubna 2014 v 8:00 | hvezdnysnilek2 |  téma
cccddd
ddd


Program v Brně, sobota 26.4. v 10 hod., ZOO Brno a na hradě Veveří:

http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/oslavy-dne-zeme-zoo-brno-10355
http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/den-zeme-na-hrade-veveri-54893
http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/den-zeme-v-zahrade-linky-stary-liskovec-brno-35703


ccc
ccc
ddd

Moje životní pravidla a přesvědčení

21. dubna 2014 v 18:26 | hvezdnysnilek2 |  co nejde zařadit jinam
1. Neškoď. Radši nedělej nic, než abys škodil druhým a okolí.
2. Rozhlédni se kolem - všude uvidíš, kde je potřeba něco udělat, vylepšit, komu pomoct.
3. Rozhlédni se kolem - všude číhá spousta inspirace a zajímavých věcí.
4. Neobtěžuj lidi, když o tebe nestojí, všímej si jen těch, kteří ti mají co říct a dát.
5. Nesvěřuj se se svým soukromím a nitrem - přemýšlej a jednej.
6. Dívej se.
7. Jdi si za svým cílem, ale nevykřikuj ho do světa, ať nepřivoláš nepřátele a posměváčky.
8. Buď chytřejší než ostatní, ale neříkej jim to.
9. Plánuj, ale na nic nespoléhej na 100%.
10. Do ničeho se nenuť, výsledek by podle toho vypadal. Dělej jen to, co opravdu dělat chceš.
11. Neriskuj zbytečně. Nepouštěj se do toho, v čem si nevěříš na 100%.
12. Žij - pro sluníčko. Usmívající sedddd

Velikonoce

18. dubna 2014 v 11:59 | hvezdnysnilek2 |  téma
ssss

Evropa a islám

14. dubna 2014 v 0:38 | hvezdnysnilek2 |  jak to vidím já
ddd

Dětské nevěsty, veřejné bičování a popravy, izolace žen doma, neomezená moc náboženských představitelů nad životem a smrtí věřících. To, co nás nejvíc na islámských zemích pohoršuje a šokuje, však před pár stoletími zažívali i naši předkové v celé Evropě. Ačkoli uznávám, že dnes vedle supermoderní techniky tyhle praktiky působí dost absurdně.

Islám však, na rozdíl od křesťanství, neumírá na úbytě a moc drží pevně ve svých rukou, jak ukazuje vývoj v mnoha zemích, kde převažuje. O tom, že se stav naší západní civilizace podobá stavu říše římské před svým pádem, bylo řečeno hodně. A co říši římskou nakonec dorazilo? Vpády "barbarů"! Proto si pomalu a jistě budeme muset zvykat na příliv lidí jinak smýšlejících i žijících, kteří se našemu způsobu života zcela nepřizpůsobí. Je to děsivá vyhlídka, to uznávám, ale je to vývoj, který lze jedině zpomalit - ale nic víc. Naše civilizace si už pěkných pár desetiletí nedokáže uchránit ani instituci manželství a věci zcela jednoduché a základní se tak stávají nesmírně komplikovanými. Malá skupinka vyvolených drží naprostou většinu zdrojů, zatímco anonymní masy ve třetím světě dřou a jsou zato zahrnovány odpadem... A do toho pak vždy přijde někdo, kdo to prostě utne.
Nejsem fundovaná v historii, avšak stačí běžně dostupná literatura nebo filmy, abyste viděli, že to, co nás na islámském světě děsí, dobře znala i stará Evropa - včetně potupného práva první noci a následného vyvěšování prostěradla…
A násilí, to je starší než lidstvo samo.
Berme proto jiné civilizace jako jakési paralelní světy, kde vývoj probíhá jiným tempem. Vedle supermoderních mrakodrapů pak může docházet třeba k stínání hlav…. prostě to tak je.

Muslimové zase naopak z jejich pohledu vidí naši civilizaci jako zvrácenou a bílé ženy jako samé prostitutky. Nutno však říct, že pokud to posuzují podle televize a celebrit, nelze se jim divit. Ovšem jak daleko má taková celebrita v mikrosukni bez kalhotek k běžné pracující ženě? Je to stejně zjednodušující pohled jako ten náš pohled na muslimy jako na samé teroristy se samopalem anebo špinavé bezzubé nomády s velbloudy...

Jak končí život v mama hotelu

13. dubna 2014 v 23:57 | hvezdnysnilek2 |  jak to vidím já
Ve zkratce: neradostně a špatně.
O tom se zatím moc nemluví, protože takových případů není mnoho, ale v budoucnu jich bude přibývat. Já měla jeden takový ve svém blízkém okolí.
Co si myslíte, že se stane s člověkem, který se nikdy neosamostatní a neodejde od rodičů?
Nejprve mu bude okolí závidět, maminka bude pyšná, jak má hodného a poslušného syna/dceru, a širší příbuzenstvo bude tiše pomlouvat.
První desetiletí mezi 20 a 30 rokem prožije bezstarostně a vcelku příjemně: mnoho krátkodobých vztahů bez ohledů na budoucnost, spousta zábavy a cestování. Kromě času stráveného v práci zbude jen starost, jak se zabavit v tom zbývajícím.
Čím déle stráví mladý člověk doma, tím obtížněji se mu bude odcházet, protože už zná výhody i nevýhody života u rodičů. Proč si pořizovat vlastní bydlení a jít dobrovolně do existenční nejistoty? Proč si na krk věšet chlapa/ženskou (to by už leda muselo být něco!), když nikdy nevím, co se z něj/z ní vyklube? A stejně nikdo nebude jako maminka, ha ha. Mimina řvou a smrdí a děcka stojí spoustu peněz a omezování se - chudáci ti, kdo si je pořídili! Tak proč bych do toho měl/a jít já?
Antikoncepce odstranila riziko "nehody", která dřív byla hlavním důvodem sňatků, takže člověk může bezstarostně žít jako single, dokud na něj nedolehnou rodičovské pudy. Na někoho dolehnou celkem brzy, ale dovede si spočítat, že by na všechny náklady s tím spojené nikdy nevydělal. A S KÝM si ty potomky navíc pořídit? U jiného ani nedostaví, až jednou, hodně pozdě, se dostaví výčitky a lítost, kterou bude dusit v sobě alkoholem a prášky…
Takoví lidé se sice zdají být ideální kariéristi, avšak zdaleka ne každý výrazné kariéry dosáhne.
A tak čas plyne. Po třicítce už je člověk doma u rodičů natolik zafixovaný, že dobrovolně odejít je téměř nemožné. Pokud nedojde k nějaké tragédii nebo pokud ho rodiče důrazně nevyženou, zůstane jim na krku navždy. Třicetiletý člověk bývá zasekaný prací a moc dobře ví, co kolik stojí. A že nikdy nikde nebude mít to, co doma.

Jenže ani rodiče nejsou nesmrtelní. Málokomu se podaří, aby ho rodiče přežili, takže až mu bude 40 či 50, nejprve jeden a pak oba zemřou. A co si počne pak, bez vlastní rodiny a bez zkušeností se samostatným životem?
Nejhůř na tom budou ti, co nepracují a nikdy nepracovali, ať už z jakéhokoli důvodu. Budou bez praxe, bez pracovních i sociálních návyků, bez partnera/ky a vlastní rodin - ve 40 nebo v 50 zralí tak na ústavní péči. Zdědí sice dům rodičů, ale ten se bez stálého příjmu a zkušeností brzy stane spíš břemenem. Navíc kdo má vlastní nemovitost, nedostane sociální dávky. Potom nemá z čeho dům opravovat a udržovat…. až jej o něj jednoho dne nelítostná ruka trhu připraví a on nejspíš rozšíří řady bezdomovců.
I když však pracuje a má slušný příjem, ani to není vše nevyřeší. Adekvátní/ho partnera/ku domů jen tak rychle neseženeš, aby tě přitom nezneužila a ještě se o tebe postarala…

Takže shrnuto podtrženo: až to nastane, bude pozdě, proto plánujte TEĎ.

To je vyhlídka

13. dubna 2014 v 0:59 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma
dddddd

Ze školy rovnou do důchodu?

13. dubna 2014 v 0:46 | hvezdnysnilek2 |  jak to vidím já
ghfg
Po tomhle nikdo z nás určitě netouží, ale...

Ať je tady taky trochu té kontroverze.
Jistě mnohé z vás studentů středních či vysokých škol napadlo, jak skvělé by to bylo přejít ze stavu studentského přímo do stavu důchodcovského. Nebo jinými slovy, vyměnit status a výhody studenta za status a výhody invalidy a na celých těch otravných čtyřicet, padesát let v pracovním procesu se vykašlat.
Že to není jen tak je asi všem jasné. Kdo invalidku dnes má, má ji tvrdě zaslouženou - a to se týká i lidí, co ji mají "na hlavu". Doby, kdy stačilo rok prodlužovat nemocenskou, jsou dávno ty tam - v opačném případě by totiž byly prázdné pracáky a neexistoval by žádný problém dlouhodobě nezaměstnaných.

Pro získání invalidního důchodu neexistuje a nikdy neexistoval přesný návod, nějaká instruktážní příručka, literatura nebo dokonce kurs. Tyhle rady a triky spadají do "školy života" a vždy se předávaly ústně a vlastním příkladem mezi nemocnými tělesně i duševně. Proto také má každý jiné zkušenosti. Jisté však je, že triky známé z minulosti coby úspěšné už dávno nefungují - jinak by je nikdo nesvěřil papíru či klávesnici a nezveřejnil.
Je to asi podobná situace jako s pasivním příjmem, tj. jak žít bez práce. Mnoho lidí vlastní své know how, ale nikdo je jen tak neprozradí.

O co tedy jde? Pokud Vás tohle řešení vaší budoucnosti také napadlo, zvažte pětkrát, než se pro něj definitivně rozhodnete, jestli nemáte ještě jinou lepší možnost. Třeba rodiče s rodinnou firmou, kde byste mohli získat jistý teplý flek, anebo zajištěného partnera, který by vás byl schopen zaopatřit? Invalidka je až to poslední řešení a nese s sebou bohužel také velké ponížení a společenský propad.
Okolí vás bude nenávidět, protože ve vás bude vidět příživníky, na které pracuje. Vaše společenská hodnota klesne na jednu z nejnižších, pod vámi budou snad jen bezdomovci. A vaše budoucnost bude velmi neradostná. V pětadvaceti se ocitnete v pozici, ve které běžně bývají lidé po šedesátipěti, avšak bez vlastní rodiny a bez smyslu, pro co žít. Nezapomínejte, že ani vaši rodiče nejsou nesmrtelní. A tak dlouhé bezcílné přežívání bolí…

Jinak ze školy přímo do důchodu běžně přecházejí pouze mladí lidé, kteří jsou odmala vážně postižení. Jejich okolí jim v tu chvíli sice může závidět, ale jen do chvíle, než úřady změní tabulky a tím i rozhodnutí, takže se coby třicátníci bez důchodu, praxe i návyků ocitnete na pracáku. V dnešním měnícím se světě nikdo neznáme dne ani hodiny...
Představa pobírání důchodu a bydlení u rodičů navždy je sice lákavá, ale doživotně neudržitelná. A jednou, ve čtyřiceti či padesáti, by z vás byli naprostí totální loseři zralí na ústavní péči…

Vesmírné divadlo

12. dubna 2014 v 0:07 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma
hhh
ddd

Kočky inspirují

11. dubna 2014 v 19:17 | hvezdnysnilek2

cdddcvcv

Kočička Kytička

11. dubna 2014 v 19:16 | hvezdnysnilek2 |  moje pokusy o umění
dfrgf