Srpen 2013

Kometa

31. srpna 2013 v 10:33 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma
ddd
dddddd

Vtipné obrázky 6

31. srpna 2013 v 10:31 | hvezdnysnilek2 |  vtipy a vtipné obrázky
ddd
pro angličtináře

ddd
poetické Usmívající se

ddd
Tak u těchto bych si oběd neobjednala Nerozhodný

ddd
ddd
ddd
fff
ddd
ddd
dddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
Co vidíte? Usmívající se

Je to tak...

30. srpna 2013 v 22:07 | hvezdnysnilek2 |  obrázky všeho druhu
ddd

Moudrý člověk...

30. srpna 2013 v 20:50 | hvezdnysnilek2 |  obrázky všeho druhu
sss

Ksichty 5

30. srpna 2013 v 8:52 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd

Matka Země

29. srpna 2013 v 0:38 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma
ffffddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
dddfff
fffhhh

Bezdomovci 2 (fotky)

29. srpna 2013 v 0:33 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma
ccc
vvv
vvv
ddd
ddd
(to koťátko má poněkud vyděšený výraz... )

ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd

Bezdomovci 1

29. srpna 2013 v 0:33 | hvezdnysnilek2 |  téma
ddd

Stále si říkám, proč lidi nesnáší bezdomovce a oprovhují jimi, jako by to ani nebyli lidé. Většině tzv. slušných pracujících asi vadí, že netráví dny v práci jako oni. Nebo prostě se na ně jen nechtějí dívat - jsou totiž ukázkou toho, jak se dá také skončit a upadnout.
Bezdomovci jsou to především největší chudáci a životní ztroskotanci.

Už nějaký čas rozdávám jídlo v rámci Food Not Bombs http://www.foodnotbombs.cz/, takže jsem měla dost příležitostí se s nimi setkat blíž. Jejich osudy jsou velmi různé, ačkoli obvykle se s nimi nesvěřují. Dá se však odhadnout, že mnoho z nich se už kam vrátit nemá...

Držím si od nich odstup, protože to ani jinak nejde. Nechci si je nijak idealizovat, jsou mezi nimi lidé, co strávili mnoho let v kriminále (radši ani nedomýšlet, za co) nebo drogově závislé trosky. ALE NIKDO Z NICH TAKTO NEŽIJE DOBROVOLNĚ.
Jistě, šíří se pověsti o "dobrovolných bezdomovcích - tulácích", ale ty by asi šlo na prstech spočítat.

Bezdomovci jsou nevypočitatelní, to je pravda. Jednou jsou k Vám velice přátelští a vstřícní, jindy až zlí. O spolehlivosti u nich nemůže být ani řeč. Jsou často psychicky narušení - a divíte se? Na ulici se jím stane asi každý, zrovna tak jako že začne pít (pokud se tam kvůli pití či drogám nedostali).

Žít na ulici je velmi, velmi tvrdé a kruté. Samozřejmě hlavní problém v našich podmínkách je zimní období, které každý rok pár z nich připraví o život. Ale nejen to, mezi bezdomovci - kromě alkoholu a drog, které jsou jakýmsi anestetikem na jejich bídu - je velmi rozšířené násilí. Jedná se nejen o konflikty mezi nimi, ale často taky o útoky ze strany "slušných" mladých mužů, kteří si zaštítěni různými ideologiemi na nich vybíjí agresivitu.
Jenže co může být bědnějšího než taková existence? Jak dlouho se dá na ulici přežívat?

Pár rad a faktů nakonec:
- pokud chcete bezdomovci/bezdomovcům pomoct, dejte mu jídlo, staré oblečení, boty aj. osobní potřeby; ne však peníze - nechcete ho přece podporovat v pití!
- buďte obezřetní - bezdomovci často kradou
- držte si odstup - pokud se s bezdomovcem příliš spřátelíte, nebo nedejbože ho pozvete k sobě domů, budete se ho už těžko zbavovat; navíc to není dobré ani pro něj, protože v něm vzbudíte plané naděje...
- "bezdomovci" nejsou jen ta špinavá individua, co vídáme spát na lavičkách. To je mezi nimi úplná spodina. Existuje totiž více typů bezdomovectví, a kromě tohoto zjevného je také bezdomovectví skryté nebo potenciální. Skrytá bezdomovkyně např. žije dlouhodobě u svého partnera. Pokud by se s ním však rozešla, musela by odejít a zřejmě hledat nového nebo ubytovnu (příbuzné nemá nebo s nimi není zadobře). A potenciální bezdomovci jsou lidé sociálně slabí, dnes především důchodci, kterým výhledové ulice hrozí.

***
Více info najdete (jako vždy) ve Wikipedii:


Vesmír 5

29. srpna 2013 v 0:13 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd
ddd

Prázdniny končí

29. srpna 2013 v 0:08 | hvezdnysnilek2 |  téma
jjjj

Vlastně by mě to vůbec nemuselo zajímat, protože se mě to už druhé desetiletí netýká. Ale stejně mám depku - a to když si uvědomím, jak jsem to prožívala tehdy a jak nyní. A není to zdaleka jen sladkohořký sentiment.

Dokud jsem chodila do školy, netoužila jsem po ničem víc, než už ji mít za sebou, mít pokoj od učení, být venku a "být svým pánem."
Jenže až se závěrečným vysvědčením v kapse, resp. ve složce, jsem si uvědomila, že status studenta má nespočet výhod, o které jsem rázem přišla. Při studiu si to ale málokdo uvědomuje.
Co projde studentovi, neprojde dospělému pracujícímu. Student žije v jasně ohraničených školních rocích, za každý z nichž je odměněn dvouměsíčními prázdninami. Má status inteligenta, vzdělance, a aby se mohl učit, projde mu skoro vše ("musím se učit", jistě také znáte to univerzální zaklínadlo). Když ale ze školy vyjde (a nemá hned práci, ideálně ve firmě rodičů), najednou klesne na úplné společenské dno. Je z něj nezaměstnaný bez praxe a oproti němu stojí v řadě žadatelů o zaměstnání daleko před ním i vyučení nezaměstaní, a to právě kvůli výhodě pár let předchozí praxe... A i když práci sežene, bude to nejspíš podřadná lítačka ve stylu supermarketového nebo fastfoodového poskoka za směšnou almužnu, která by nestačila ani na nájem v případě samostatného bydlení. A pak se můžou sociologové divit, proč je u nás tak rozšířená instituce "mama hotelu"!.
Dnes už maturita neznamená nic, a bohužel často ani pomaturitní vzdělání včetně nižších VŠ. Všichni zaměstnavatelé vás chtějí nejdřív vidět, udělat s vámi (pečlivě propracovaný) pohovor, nikoho nevezmou jen za to, že doložil maturitní nebo jiné závěrečné vysvědčení.
Čerstvý absolvent klesne na dno a začíná znovu od začátku. Musí začínat "od píky" (já spíš díky zklamáním říkám "od pí*i", je to výšižnější) ať chce nebo nechce. Co bylo, nikoho nezajímá, a už vůbec, jaké měl ve škole známky...

Tím nechci žáky a studenty demoralizovat a šířit mezi nimi depresi, jen připomenout, že škola opravdu nezaručuje úspěch v životě. Jsou lidé, kteří dokázali (a dokážou) s pouhým vyučením a bez maturity to dotáhnout hodně daleko - a jsou zase absolventi VŠ, co stráví celý dospělý život mezi pracákem a hospodami. O úspěchu v životě rozhoduje daleko víc věcí než jen školní prospěch. Jsou to především osobní SCHOPNOSTI, známosti (vč. těch, co mají vaši rodiče), ale také štěstí, být ve správnou dobu na správném místě.

No nic - škole a práci budiž zdar. Je na prachy