Únor 2010

Zpověď dočasného bezdomovce

28. února 2010 v 20:26 | hvezdnysnilek2 |  téma
Jak se vypořádal mladý pár s nástrahami života bez domova? Kde končí hra a začíná tvrdá životní realita? Podívejte se.
Ondřej z vínového páru oslavil na stavbě Domu snů své dvaadvacáté narozeniny a jako dárek dostal nezapomenutelnou zkušenost - 24 hodin mezi lidmi bez domova. Jak se s touto nezvyklou situací vypořádala Ondrova partnerka Zuzana, se dozvíte v přiloženém bonusovém videu.


Tři vtipné obrázky

27. února 2010 v 23:34 | hvezdnysnilek2 |  vtipy a vtipné obrázky
důvod, proč vám Santa letos nic nenaložilWinedark Open Sea

27. února 2010 v 19:14 | hvezdnysnilek2 |  texty písní, hudba


Bezdomovci

27. února 2010 v 19:02 | hvezdnysnilek2 |  téma

Tyhle dvě videa jsou ale docela sranda...10 nejkurióznějších smrtí

27. února 2010 v 18:46 | hvezdnysnilek2 |  zajímavosti a kuriozity

10 nejkurióznějších smrtí - chytráci, hlupáci a neuvěřitelné náhody


Inventura ve zpravodajství ze soutěže o nejdivnější smrt. Deset příběhů, které vzbudily největší ohlas. Deset největších mamlasů, kteří nepřemýšleli, deset nejšílenějších náhod, které se lidem staly osudnými. Čtěte a doufejte, že to přežijete. Jeden nikdy neví.
Ve Spojených státech je každoročně udělována Darwinova cena. Její nositelé se významně zasloužili o zušlechtění lidského genofondu - tím, že se z něj odstranili. Všechna ocenění jsou udělována in memoriam. Příběhy zde zmíněné jsou buďto držiteli Darwinovy ceny nebo zvláštních ocenění poroty, anebo sesbírané z internetu a z tiskových agentur.

Horolezec nezvládl štafle
Horolezci Geraldu Hommelovi, účastníkovi šesti expedic na Mount Everest, přestala v kuchyni svítit žárovka. Ze spíže vzal schůdky, postavil je pod lustr, vylezl na ně a žárovku začal vyšroubovávat. V tu chvíli se mu ale smekla noha a ostřílený osmitisícovkový borec spadl ze štaflí. Zemřel v nemocnici na těžká poranění hlavy.

Dveře od záchodu zničily letadlo
Příliš rázné zavření dveří od záchodu přivodilo v Rusku leteckou katastrofu, při níž zahynulo 50 lidí. K havárii došlo 18. března 1997 při charterovém letu z jihoruského Stavropolu do města Trabzon na severovýchodě Turecka. Rázné zavření dveří od toalety vyvolalo řetězovou reakci otřesů v záchodovém odpadu v zádi starého letadla Antonov-24. V důsledku otřesů se potom letoun ve výšce 6000 metrů nad severním Kavkazem rozlomil a zřítil k zemi. Nehodu nikdo nepřežil.

(Copak v Rusku, tam je přece odkajživa možné všechno! )

A hrome!
V září 1993, poblíž Bombaje, udeřil blesk do vlaku plného žen. Ty se lekly a ve zmatku padesát z nich vyskákalo za jízdy na koleje, kde je přejel protijedoucí vlak.

Vyspával opici, přejela ho kočka
Osmadvacetiletá řidička letos v létě nezvládla řízení nedaleko Dolního Bousova na Mladoboleslavsku. Ve vysoké rychlosti nevybrala zatáčku, a vjela do pole. Tam přejela muže, který na poli vyspával opici. Mnohačetným zraněním na místě podlehl.

Zvedni to, miláčku
Sedmačtyřicetiletý Ken Charles Barger ze Severní Karolíny se v polospánku omylem zastřelil. Když mu v noci začal zvonit mobil, zašátral rukou pod postelí, nahmátl svůj revolver, dal si ho k uchu a stiskl spoušť.

Něco tam rachtá
Farmář James Burns zemřel v březnu 1995 pod svým nákladním autem, když se pokoušel najít závadu na podvozku. Z kabiny řidič

e nemohl na nic přijít, a tak se pod auto pověsil a poprosil kamaráda, aby se s ním projel. Přivázal se ke špatné tyči, a tak když jeho kamarád po několika stech metrech zastavil, našel Jamese namotaného na hřídeli.

Zahradník uhořel ve větvích
Zahradník, který 15. června 2002 na své zahrádce ve střední Anglii zmlazoval švestku, byl líný slézat ze žebříku a uřezané větve nosit na ohniště. Rozdělal proto oheň rovnou pod stromem a suché větve házel ze stromu rovnou do ohně. Za malou chvíli chytil celý strom a inovátor uhořel ve větvích.

Senzace atrakce
18. dubna 1998 zemřel v Bonnu polykač mečů, když si do krku zasunul vystřelovací deštník a nešťastnou náhodou stisknul knoflík na jeho otevření.

Uprděl se k smrti
Brutální dieta a zavřené okno stály v roce 1993 život jednoho vegetariána, který si k večeři udělal fazole se zelím. Kombinace, která má za následek vznik jedovatého metanu v lidských střevech, udělala své. Muž zemřel ve spánku na otravu svými vlastními větry. Při otevírání bytu se přiotrávili ještě tři záchranáři. Jeden z nich musel být převezen do nemocnice.

Quo vadis, vegetariáne?
Maso zabíjí přísné vegetariány. Victor Villeti se rozhodl dožít se co nejvyššího věku. Proto začal žít co nejzdravěji. Začal cvičit a ze svého jídelníčku maso úplně vyškrtl. Při jednom z pravidelných zdravotních běhů ho zabilo čtyřkilogramové zmrzlé jehněčí stehno, když na něj spadlo z okna kuchyně ve třetím patře.


Ztráta identity

26. února 2010 v 18:11 | hvezdnysnilek2 |  obrázky všeho druhu


Recept na dušenou kočku stál známého televizního kuchaře místo

25. února 2010 v 20:28 | hvezdnysnilek2 |  zajímavosti a kuriozity
Jeden z nejznámějších italských televizních kuchařů a asi vůbec nejznámější autor píšící o gurmánských pokrmech Beppe Bigazzi (77) dostal vyhazov. Z programu La Prova del Cuoco dostal vyhazov za to, že doporučil k vaření kočku, a pobouřil tak obrovské množství televizních diváků.

Dušená kočka byla tím posledním, co mohl kuchař Beppe Bigazzi televizním divákům doporučit. Televizní kanál RAI totiž jeho pořad na neurčitou dobu zrušil. Provozovatelům televize se totiž stejně jako televizním divákům recept na šťavnatou kočku v jeho pořadu ani trochu nelíbil.
Televize dostala po odvysílání pořadu bezpočet stížností od diváků a ochránců zvířat. Bigazzi ve svém pořadu uvedl, že dušená kočka je v jeho domovině, městečku Valdarno v Toskánsku, vyhlášeným pokrmem.
"Jedl jsem to a můžu vám říci, že je to lepší než mnoho dalších zvířat. Lepší než kuře, lepší než králík, lepší než holub," komentoval svůj recept kuchař. Dodal také, že pro optimální chuť by měla být kočka před dušením tři dny naložena v pramenité vodě.

Ministerstvo zdravotnictví zaútočilo

"Je absolutně neslýchané, aby veřejná televizní stanice ve svém programu divákům říkala, jak jsou kočky delikátní pochoutkou. Kontaktovala jsem již producenty pořadu, aby uvážili, zda jejich pořad nevybízel k trestnému činu týrání zvířat," uvedla Francesca Martiniová z italského ministerstva zdravotnictví.
Bigazzi později tvrdil, že s receptem pouze žertoval a byl jen špatně pochopen. Dodal ale, že vlastně nevtipkoval tak úplně. V třicátých a čtyřicátých letech, když byl ještě malý chlapec, tak lidé v oblasti Arezza kočky prý ještě jistě jedli.
Přírodní foto

25. února 2010 v 19:38 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma

Zdroj: nyx.cz