Leden 2010


Už nechlastej! :D

31. ledna 2010 v 22:42 | hvezdnysnilek2 |  vtipy a vtipné obrázky

Víly XXXL :D

31. ledna 2010 v 20:45 | hvezdnysnilek2 |  vtipy a vtipné obrázky
TŘI GRÁCIE

foto: Jan Saudek

Vtipné obrázky 2.

30. ledna 2010 v 19:59 | hvezdnysnilek2 |  vtipy a vtipné obrázky
velikonoční zajíček
Stydlivost - dost pochybuji... :-p

30. ledna 2010 v 9:54 | hvezdnysnilek2 |  zajímavosti a kuriozity

Série záběrů obsahující pouze mladé Japonce dívající se do
objektivu, kteří sem tam něco řeknou na adresu "pozorované" ženy, se dostala v Japonsku skutečně do prodeje a nejde o nic průlomového. Podobné video vyšlo totiž již dříve, ale pro muže. Na ně se z televize dívaly pohledné ženy.
Jak uvedl jeden z diskutujících na serveru, který o videu informoval, ne všichni muži z videa jsou pohlední, a ženám tak jejich pohled asi příjemný určitě nebude. "Tolik strašných účesů jsem neviděl od té doby, co se rozpadli The Cure," komentoval zírající muže jeden z diskutujících.
Podle autorů může podivné video pomoci nejen stydlivým ženám, ale i homosexuálům, kteří nevědí kam s očima, když se po nich podívá jiný muž.


Zdroj: Novinky.cz

Umění z písku

29. ledna 2010 v 19:34 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma

http://villafanestudios.com/Dantescroll.jpg


... a jezírko v povrchovém lomu:
Zdroj: nyx.cz

Dva kocourci :o)

29. ledna 2010 v 19:30 | hvezdnysnilek2 |  obrázky na téma
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
###########################################
************************************************************
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Zdroj: nyx.cz

Vítěze miliónového jackpotu zřejmě pohřbili na Floridě pod betonem

29. ledna 2010 v 13:59 | hvezdnysnilek2 |  zajímavosti a kuriozity
Americká policie našla ve čtvrtek ve floridském Plant City lidské ostatky, které by mohly patřit nezvěstnému Abrahamovi Shakespearovi, který před čtyřmi lety vyhrál 31 miliónů dolarů v loterii. Nezvěstný je od 9. listopadu loňského roku Tělo, které ještě nebylo identifikováno, bylo nalezeno v domě pod nově přidanou vrstvou betonu, uvedla CNN.
Shakespeare, který pracoval jako řidič nákladního auta, v roce 2006 vyhrál v loterii 31 miliónů. O rok později vyhrál u soudu proces, v němž ho kolega obvinil, že vítězný tiket ukradl z peněženky, když vezli maso pro restaurace v Miami.
Pomocníci šerifa nalezli tělo na základě tipu. Šerif David Gee uvedl, že ostatky se již opatrně vyprošťují a čeká se na potvrzení totožnosti. Gee si myslí, že jde skutečně o nezvěstného výherce: "Máme údaje, že by tam mohl být." Na oblast se vyšetřovatelé zaměřili poté, co dospěli k závěru, že hledaný může být po smrti "kvůli možným motivům".
Ve středu policie prozkoumala nové betonové desky kolem podezřelého domu. Ve čtvrtek byly nalezeny ostatky pohřbené v hloubce 150 centimetrů pod povrchem.
Příbuzní nahlásili 9. listopadu policii, že je Shakespeare nezvěstný. Neviděli ho od dubna. Šerif sousedního okrsku Grady Judd si původně myslel, že výherce najde naživu a že se jen chtěl schovat před těmi, kdo po něm chtěli peníze.
"Jak ale vyšetřování pokračovalo, informace, které jsem získali, nás vedly k přesvědčení, že ho mohla potkat předčasná smrt," uvedl.
Pokud se potvrdí, že tělo je Shakespeara, bude se případ šetřit jako vražda.


Zdroj: Novinky.cz


- Je vidět, že tyhle praktiky jsou známé i jinde než jen u nás...

Japonské futuristické šílenosti

28. ledna 2010 v 14:55 | hvezdnysnilek2 |  zajímavosti a kuriozity

Psychotické kytky mají nabídnout čerstvý vzduch nad mrakodrapy v Tokiu


"Již jsi nám Země malá," těmito Nerudovými slovy by se dal nejsnáze charakterizovat následující koncept Sky-Terra vytvořený pro soutěž eVolo 2009. Joanna Borek-Clement v něm vyjádřila obavy o nedostatek čerstvého vzduchu a volného prostoru pro život ve městě. Nad virtuálním Tokiem nechala vykvést obrovskou zahradu vzájemně propojených květů ve výšce téměř půl kilometru.

Relaxační místo, jež má vzniknout v půl kilometrové výšce nad Tokiem

Nedostatek čerstvého vzduchu, přetížená doprava, málo prostoru pro volnočasové aktivity. Tyto dnes již reálné problémy japonského Tokia inspirovaly designérku Joannu Borek-Clementovou k vytvoření jakéhosi druhého městského patra. To se má klenout ve výšce 1600 stop, tedy zhruba 488 metrů.

Pohled na odpočinkové město ve druhém patře.
Pohled na odpočinkové město ve druhém patře.


Obyvatelé Tokia by mohli relaxovat například v luxusním bazénu
Obyvatelé Tokia by mohli relaxovat například v luxusním bazénu.


"Přírodní patro" ponesou na svých stoncích monstrózní umělé rostliny na velmi pevných a hlubokých základech. Základy musí být skutečně stabilní, protože ony rostliny se vytáhnou až do výšky téměř půl kilometru, kde rozevřou své ohromné květy. Ty se navzájem propojí, nejen, aby vyvážily stabilitu, ale také proto, že právě ony se stanou novým místem pro život.

Umělý ráj

Nad městem se otevře umělý ráj s čerstvým vzduchem, parky, hřišti a amfiteátry. Místo, kde si můžete v klidu zaběhat, zaházet létajícím talířem, shlédnou divadelní představení pod širým nebem nebo zajít do letního kina. Součástí mají být rovněž kryté bazény a otevřená veřejná koupaliště.


Hlavice Sky-Terra mohou sloužit jako náměstí, amfiteátr nebo prostor pro bazén
Hlavice Sky-Terra mohou sloužit jako náměstí, amfiteátr nebo prostor pro bazén


Podstavce mají sloužit jako kancelářské prostory
Podstavce mají sloužit jako kancelářské prostory.


Ačkoli zní koncept jako obšlehnutý z oblíbeného seriálu Futurama, je promyšlen do nejmenších detailů. Spojnice mezi jednotlivými květy mají být navrženy tak, aby stínily přesně nad stávajícími domy a neokrádaly tak obyvatele města o sluneční paprsky. Jednotlivá náměstí určená pro stavbu amfiteátrů a parků mají být umístěna na střechách mrakodrapů.

Insiprace neuronem

Inspirací pro vzhled "květin" byly autorce neurony, které utvářejí symbiotický systém, kde je každá buňka závislá na druhé a zároveň udržuje jinou buňku.


Květina má sahat až do výšky 1600 stop, tedy do téměř půl kilometru
Květina má sahat až do výšky 1600 stop, tedy do téměř půl kilometru

Součástí plánu je i divadelní amfiteátr
Součástí plánu je i divadelní amfiteátr


V těchto obrovitých nervových centrech stavby mají být podle návrhu umístěny kanceláře a celý stonek má být protkán výtahy a jezdícími schody. Dva výtahy navíc mají vést přímo k druhému patru. Do oázy klidu a míru, kde si děti mají kde hrát a kde je každý centimetr čtverečný (jak udává studie) zaplněn úchvatnou zelení. No, není to krásné? Jen pozor, pokud se bojíte výšek, měli byste začít více dbát o ochranu životního prostředí.

***


Supermoderní hřbitovy v Japonsku působí jako z jiného světa

Japonsko má velký problém. Velká hustota obyvatel na malém prostoru totiž způsobila jistou nepříjemnost - lidé nemají kde pohřbívat své blízké. Najít volné místo na hřbitově nacházejícím se v blízkosti nebožtíkova bydliště je totiž ve velkých městech takřka nemožné a každopádně extrémně drahé. Problém možná vyřeší speciální moderní hřbitovy.
Zní to docela neuvěřitelně, ale místo k poslednímu spočinutí může v Tokiu přijít v přepočtu skoro až na dva milióny korun. Brzy tak došlo na to, že se musela hledat jiná alternativa. Tou by podle všeho měly být speciální elektronické vícepatrové hřbitovy.
Podobných moderních hřbitovů ve státě vycházejícího Slunce už několik vyrostlo a slaví velký úspěch. Několikapatrová budova vypadá zvenku většinou nenápadně, pozornost budí snad jen tím, že má výrazně méně oken než běžný dům.
Když přijdou lidé za svým blízkým, tak k nim speciálním systémem přijede náhrobek i s nádobou, ve které jsou ostatky onoho člověka, přímo do truchlící místnosti. Tam jim je dopřáno absolutní soukromí. V momentě, kdy lidé odejdou, tak ostatky odjedou opět zpět na své místo.

Dívka, kterou vychovávali psi a kočky, už chodí po dvou

28. ledna 2010 v 14:46 | hvezdnysnilek2 |  zajímavosti a kuriozity
Ruská holčička, která byla celý život zavřená v bytě se psy a kočkami a chovala se jako oni, dělá od převzetí do péče sociálních pracovníků pokroky. Pětiletá Nataša už není žádný Mauglí, ale chodí po dvou, snaží se mluvit a hrát si.


"S Natašou pracuje psycholog, logoped a učitelé. Dívka se při hodinách hudby snaží zpívat, vyslovuje jednoduché zvuky přitakávání a nesouhlasu, občas se jí podaří vyslovit i nějaké slovo," citovala ve čtvrtek agentura Interfax vychovatelku z rehabilitačního střediska v Čitě na Sibiři.
Děvče prý také dobře vychází s ostatními dětmi. Zatímco dříve si hrála hlavně s plyšovými pejsky a kočkami, nyní dává přednost panenkám. Podle vedoucí střediska Taťjany Misnikovové svěřenkyně také projevuje zájem o kreslení a modelování. Naučila se počítat do tří, rozlišovat mezi "jedním" a "hodně" či rozpoznávat žlutou a červenou barvu. Celkově se prý dobře adaptovala a dělá pokroky.
Případ ve východosibiřské Čitě odhalila ruská policie loni v květnu. "Pět let tuto dívku 'vychovávalo' několik psů a koček a nikdy nebyla venku," oznámila tehdy policie. Když pro ni její příslušníci přijeli, byla Nataša nemytá, oblečená ve špinavých šatech. Projevovala prý "zjevné příznaky zvířete a skákala na lidi".
V bytě, kde strávila celý svůj dosavadní život, nebylo topení, voda ani odpadní systém. Ačkoli Nataše bylo pět let, působila prý dojmem dvouletého děvčete. Odmítala jíst lžící a osvojila si řadu gest zvířat, z nimiž v bytě žila. "Když opatrovníci odcházejí z pokoje, dívka skáče na dveře a štěká," vylíčila policie její chování.


Zdroj: Novinky.cz